Kontakt

  33 861 29 44
  500 253 550
@   sola@bpsola.pl

Biuro podróży SOŁA -  Kiedy najlepiej wyjechać

 

 

 

Biuro Podróży SOŁA z Żywca radzi kiedy najlepiej wyjechać ?

 

1.Kiedy najlepiej wyjechać do Bułgarii?

Lata w Bułgarii są gorące i suche, a zimy chłodne i wilgotne. W czasie wakacji najwięcej, choć niedużo, opadów przypada na początek czerwca, w tym miesiącu jest około 9 dni deszczowych. Z reguły pada właśnie na początku czerwca dlatego wybierając się do Bułgarii warto wybrać raczej druga połowę tego miesiąca. Dobrym miesiącem na podróż do tego pięknego kraju jest wrzesień. Jest mało dni deszczowych (około 4) i przypadają one raczej na koniec miesiąca a nagrzana po sezonie woda wita nas temperaturami około 22 stopni Celsjusza. Temperatura powietrza spada do bardzo przyjemnych 26 stopni i zachęca do zwiedzania kurortów i aktywnego wypoczynku.

 

2. Kiedy najlepiej wyjechać do Chorwacji ?

Na wakacyjny wypoczynek najlepszy jest okres od czerwca do września, kiedy to termometry wskazują powyżej 20 ºC. W lipcu i sierpniu termometry wskazują w ciągu dnia średnio 27ºC na Istrii i w środkowej Dalmacji oraz 33 ºC w okolicach Dubrovnika. Noce także są bardzo ciepłe. Zdarza się, że w miesiącach letnich na wybrzeżu wieje z północy przyjemny mistral. Opady zdarzają się bardzo rzadko i są przelotne.
W okresie czerwiec -wrzesień możemy także liczyć na ciepłe morze – temperatura wody przekracza wtedy 20 ºC.W lipcu i sierpniu woda osiąga temperaturę powyżej 25ºC.


3. Kiedy najlepiej wyjechać na Wyspy Kanaryjskie?

Fueteventura to wyspa ze stałą temperaturą kształtująca się od stycznia ok 22 stopni, do miesięcy letnich wzrasta do ok 28 stopni. Plaże nieskazitelnie białe, obmywane ciepłym i błękitnym Atlantykiem, który stykając się z wyspą zmienia barwę na turkusową. Lanzarote leży w podobnym klimacie, jak Fuerteventura stosunkowo wyższa temperatura tu panuje zima kształtuje się w okolicach 24 stopni. Plaże na wyspie są różnorodne od białych, przez żółte po purpurowo-czarne, wyspa jest zwana wsypą ognia. Gran Canaria z podobnym klimatem, jak pozostałe wyspy kusi złocistymi plażami oraz wydmami z jasnozłotego piasku. Na Fuerteventurze oraz Gran Canarii plaże są bezpłatne, a serwis plażowy kosztuje ok 6 Euro/dzień, na Lanzarote serwis ok 8 Euro/dzień, na Teneryfie ok 9 Euro/os.

 

4. Kiedy najlepiej wyjechać do Grecji ?

Północną Grecję i wyspy, obejmuje klimat kontynentalny, o chłodnej zimie i upalnym lecie. Natomiast południowe wsypy, wybrzeże Peloponezu i półwysep Attyki oddają wyobrażenie klimatu śródziemnomorskiego: okres od wczesnego maja aż do połowy października to pora ciepłych, bezdeszczowych, słonecznych dni.

Ale i tutaj zimy mogą być chłodne, między grudniem a kwietniem zdarzają się opady deszczu. Najlepszą porą na przyjazd jest późna wiosna (koniec kwietnia- czerwiec) i jesień (wrzesień- październik), wówczas temperatury są umiarkowane. Jeśli ktoś lubi upały to zdecydowanie najlepszą porą na przyjazd będzie lipiec i sierpień, właśnie wtedy jest najcieplej ale i najtłoczniej.

 

5.Kiedy najlepiej wyjechać na Dominikane ?

Pogoda. Pogoda jest tutaj prawie cały rok, jedynie maj jest miesiącem największych deszczy i radziłabym wtedy nie przyjeżdżać. Wrzesień to okres huraganów, choc od wielu lat nie było niczego niepokojącego. Wszystkie inne miesiące są godne polecenia, choc w miesiącach letnich (czerwiec – sierpień) jest bardzo wysoka wigotność powietrza, dochodząca nawet do 95%.Najlepszym okresem jest zima i miesiace styczeń – marzec.

 

6. Kiedy najlepiej wyjechać do Meksyku?

Do Meksyku można wybrać się o każdej porze roku, temperatury utrzymują się powyżej 20 stopni. Na półwyspie Jukatan najcieplej jest w grudniu, styczniu, lutym, marcu oraz kwietniu. Od września do listopada mogą padać tropikalne deszcze., które ochładzają powietrze i powraca słoneczna pogoda w dalszej części dnia, w tym czasie też mogą wiać silne wiatry. W regionie Acapulco przez cały rok jest ciepło.


7. Kiedy najlepiej wyjechać na Bali?

Wyspa Bali leżąca w Indonezji ma doskonały klimat cały rok, dlatego jest kierunkiem całorocznym. Najcieplej jest w porze suchej od kwietnia do października, wtedy słońce świeci bez chmur prawie cały dzień. W pozostałym czasie czasem zdarzają chmury i wtedy przelotnie może padać, w tym czasie roślinność jest bardzo zielona i robi wspaniałe wrażenie. Plaże na wyspie są bezpłatne, natomiast leżaki i parasole płatne ok. 30.000 Rupii (dane z 2009r.).